Heading

Všechny články
Vojta Král v tréninku

Vojta Král jede s MYONE Drink na Mistrovství Evropy

Pavel Bartoš

Dali jsme MYONE Drink orientačnímu běžci Vojtovi Královi. Ten jej jej tak nadchnul, že se rozhodl odběhnout na něm Mistrovství Evropy. Co si o MYONE Drinku myslí?

Vojta Král je jediný český profesionální orientační běžec. Jeho zapojení do našeho týmu testerů je pro nás velká čest a jsme nadšení, že můžeme MYONE Drink ladit s ním. Jeho podněty a zkušenosti byly nenahraditelné při vývoji tohoto drinku. Popovídali jsme si s ním před jeho cestou na Mistrovství Evropy ve Švýcarsku, na které jsme ho MYONE Drinkem vybavili. A taky ti přineseme jeho osobní zápisky ze závodů, které nám věnoval a kde popisuje, jak mu MYONE Drink pomohl nebo třeba naopak kdy nezafungoval ideálně.


Vojto, co tě teď čeká a jak se na to připravuješ?

Připravuji se na Mistrovství Evropy ve sprintových disciplínách a je to pro mě velká věc, protože tyhle disciplíny patří k mým silným. Je to pro mě velká čest reprezentovat Českou republiku a doufám, že si s tím dobře poradím.

Co to znamená se na takové mistrovství připravit?

Člověk se na to připravuje a maká na sobě několik let. Musíš tomu obětovat spoustu času, trénujeme i v zahraničí a dávám tomu všechno. Tím, že jsem profesionál, tak skutečně veškerý svůj čas věnuji přípravě.

Jedeme dvoufázové tréninky, naběháme přes 100 km týdně v těžkém terénu a navíc s mapou v ruce, což je velmi náročné. K tomu studování a procházení map, promýšlení strategie, tedy příprava i na tuto fázi závodu. Je to nejen fyzická, ale i mentální příprava.

Je fakt, že ty musíš ladit nejen fyzickou, ale i mentální stránku.

Tohle je specifická věc orientačního běhu. Stále balancuješ na hraně toho, abys podal maximální výkon, ale současně byl neustále v absolutním soustředění a mentální pohodě. Sprintové závody jsou třeba na 15 minut. Člověk si nemůže dovolit udělat chybu. I v tomhle spoléhám na MYONE Drink.

Kde se vlastně česká reprezentace v orienťáku připravuje?

Máme velké štěstí. Dostali jsme od soukromého podporovatele k dispozici postarší dům v Turnově, kde už několik let sídlíme. A i když jsme ve skromných podmínkách, máme tu vše, co potřebujeme. O dům se staráme a dohlížíme na jeho rekonstrukci. Na oplátku ho nyní můžeme využívat a jsem za to moc rádi. Orientační běh není zrovna sport na výsluní, takže je to spíš v režimu “jaký si to uděláš, takový to máš”. Je ale fajn, že máme zázemí a máme se kde připravovat.

A že je letos na co. Krom ME vás čeká ještě druhý vrchol. Domácí Mistrovství světa v Doksech v červenci.

Je to tak! Od roku 1991 je to teprve potřetí, co se u nás koná MS, takže je to v podstatě jedinečná příležitost pro celou naši generaci. Je to ale trochu paradox. Sportovně vzato je ME vlastně těžší než MS. Vzhledem k tomu, že v podstatě celá světová špička je z Evropy a na MS jsou omezené velikosti jednotlivých národním týmů, je na ME mnohem více profíků ze skandinávie nebo Švýcarska. 

Pro nás je to samozřejmě absolutní vrchol a naprosto vše tomu podřizujeme. A já věřím, že i MYONE Drink mi pomůže k úspěchu.

Proč sis vybral právě MYONE Drink?

Byl jsem už u jeho zrodu a vývoje, takže vím k jakému účelu byl stvořen. Tedy dodávat glykogen v průběhu výkonu na stále stejné úrovni a držet flow. Když na mě přijde během tréninku nebo závodu krize, tak jsem schopen ji díky MYONE Drinku lépe překlenout, protože moje tělo má dostatek sacharidů na to, s ní bojovat. To je současně i mentální záležitost, protože to člověka nepoloží, a v mém případě mi to pomůže neudělat chybu. 

V tomhle je velká síla MYONE Drinku. Ten obrovský zdroj energie jsem schopen pro orienťák dobře využít.

Jak MYONE Drink užíváš?

Osvědčilo se mi, dát si MYONE Drink 15-20 minut před startem závodu nebo před tréninkem. Není to jen zásoba glykogenu, ale funguje i jako mentální booster. Prostě vím, že jsem udělal maximum a věřím, že neselžu, protože MYONE Drink mě podrží.

Ty jsi profesionální sportovec, umíš jít na dřeň a dostat ze sebe maximum. Ale co obyčejní smrtelníci, co si prostě jen chtějí užít aktivní pohyb? K čemu jim MYONE Drink může pomoct?

MYONE Drink tě fyzicky i psychicky vyladí a pomůže ti dostat se do flow. I když se ti třeba nechce, nebo nemáš dost energie, tak ti ji dodá a pomůže ti si svůj pohyb prostě víc užít. Pomoc si v takové chvíli MYONE Drinkem není vůbec špatná volba.

A co bys nám všem takovým vzkázal?

Pokud si chcete užívat aktivní pohyb zdravě a bez kompromisů a mít k tomu dostatečný zdroj energie, tak MYONE Drink je přesně to, co byste si měli dát.


Vojta je jediný profesionální orientační běžec v ČR. Na každém mistrovství útočí na bednu. Úžasný bojovník.

Vojta Král, český reprezentant v orientačním běhu

Všechny články

Vojta Král jede s MYONE Drink na Mistrovství Evropy

Vojta Král v tréninku
Pavel Bartoš

Dali jsme MYONE Drink orientačnímu běžci Vojtovi Královi. Ten jej jej tak nadchnul, že se rozhodl odběhnout na něm Mistrovství Evropy. Co si o MYONE Drinku myslí?

Vojta Král je jediný český profesionální orientační běžec. Jeho zapojení do našeho týmu testerů je pro nás velká čest a jsme nadšení, že můžeme MYONE Drink ladit s ním. Jeho podněty a zkušenosti byly nenahraditelné při vývoji tohoto drinku. Popovídali jsme si s ním před jeho cestou na Mistrovství Evropy ve Švýcarsku, na které jsme ho MYONE Drinkem vybavili. A taky ti přineseme jeho osobní zápisky ze závodů, které nám věnoval a kde popisuje, jak mu MYONE Drink pomohl nebo třeba naopak kdy nezafungoval ideálně.


Vojto, co tě teď čeká a jak se na to připravuješ?

Připravuji se na Mistrovství Evropy ve sprintových disciplínách a je to pro mě velká věc, protože tyhle disciplíny patří k mým silným. Je to pro mě velká čest reprezentovat Českou republiku a doufám, že si s tím dobře poradím.

Co to znamená se na takové mistrovství připravit?

Člověk se na to připravuje a maká na sobě několik let. Musíš tomu obětovat spoustu času, trénujeme i v zahraničí a dávám tomu všechno. Tím, že jsem profesionál, tak skutečně veškerý svůj čas věnuji přípravě.

Jedeme dvoufázové tréninky, naběháme přes 100 km týdně v těžkém terénu a navíc s mapou v ruce, což je velmi náročné. K tomu studování a procházení map, promýšlení strategie, tedy příprava i na tuto fázi závodu. Je to nejen fyzická, ale i mentální příprava.

Je fakt, že ty musíš ladit nejen fyzickou, ale i mentální stránku.

Tohle je specifická věc orientačního běhu. Stále balancuješ na hraně toho, abys podal maximální výkon, ale současně byl neustále v absolutním soustředění a mentální pohodě. Sprintové závody jsou třeba na 15 minut. Člověk si nemůže dovolit udělat chybu. I v tomhle spoléhám na MYONE Drink.

Kde se vlastně česká reprezentace v orienťáku připravuje?

Máme velké štěstí. Dostali jsme od soukromého podporovatele k dispozici postarší dům v Turnově, kde už několik let sídlíme. A i když jsme ve skromných podmínkách, máme tu vše, co potřebujeme. O dům se staráme a dohlížíme na jeho rekonstrukci. Na oplátku ho nyní můžeme využívat a jsem za to moc rádi. Orientační běh není zrovna sport na výsluní, takže je to spíš v režimu “jaký si to uděláš, takový to máš”. Je ale fajn, že máme zázemí a máme se kde připravovat.

A že je letos na co. Krom ME vás čeká ještě druhý vrchol. Domácí Mistrovství světa v Doksech v červenci.

Je to tak! Od roku 1991 je to teprve potřetí, co se u nás koná MS, takže je to v podstatě jedinečná příležitost pro celou naši generaci. Je to ale trochu paradox. Sportovně vzato je ME vlastně těžší než MS. Vzhledem k tomu, že v podstatě celá světová špička je z Evropy a na MS jsou omezené velikosti jednotlivých národním týmů, je na ME mnohem více profíků ze skandinávie nebo Švýcarska. 

Pro nás je to samozřejmě absolutní vrchol a naprosto vše tomu podřizujeme. A já věřím, že i MYONE Drink mi pomůže k úspěchu.

Proč sis vybral právě MYONE Drink?

Byl jsem už u jeho zrodu a vývoje, takže vím k jakému účelu byl stvořen. Tedy dodávat glykogen v průběhu výkonu na stále stejné úrovni a držet flow. Když na mě přijde během tréninku nebo závodu krize, tak jsem schopen ji díky MYONE Drinku lépe překlenout, protože moje tělo má dostatek sacharidů na to, s ní bojovat. To je současně i mentální záležitost, protože to člověka nepoloží, a v mém případě mi to pomůže neudělat chybu. 

V tomhle je velká síla MYONE Drinku. Ten obrovský zdroj energie jsem schopen pro orienťák dobře využít.

Jak MYONE Drink užíváš?

Osvědčilo se mi, dát si MYONE Drink 15-20 minut před startem závodu nebo před tréninkem. Není to jen zásoba glykogenu, ale funguje i jako mentální booster. Prostě vím, že jsem udělal maximum a věřím, že neselžu, protože MYONE Drink mě podrží.

Ty jsi profesionální sportovec, umíš jít na dřeň a dostat ze sebe maximum. Ale co obyčejní smrtelníci, co si prostě jen chtějí užít aktivní pohyb? K čemu jim MYONE Drink může pomoct?

MYONE Drink tě fyzicky i psychicky vyladí a pomůže ti dostat se do flow. I když se ti třeba nechce, nebo nemáš dost energie, tak ti ji dodá a pomůže ti si svůj pohyb prostě víc užít. Pomoc si v takové chvíli MYONE Drinkem není vůbec špatná volba.

A co bys nám všem takovým vzkázal?

Pokud si chcete užívat aktivní pohyb zdravě a bez kompromisů a mít k tomu dostatečný zdroj energie, tak MYONE Drink je přesně to, co byste si měli dát.


Vojta je jediný profesionální orientační běžec v ČR. Na každém mistrovství útočí na bednu. Úžasný bojovník.

Vojta Král, český reprezentant v orientačním běhu

Mohlo by vás zajímat